Doświetlone przejście, to bezpieczne przejście

29 stycznia 2021, 10:30, redakcja@lubuskie24.pl
foto. UM Szprotawa
Aby przechodnie poruszający się po szprotawskich ulicach byli lepiej widoczni, miejscowy magistrat doświetla kolejne przejścia dla pieszych. Na newralgicznych skrzyżowaniach w Szprotawie wkrótce pojawi się też sygnalizacja świetlna.
- Do chwili obecnej rozjaśniliśmy już 11 przejść dla pieszych – wyjaśnia burmistrz Mirosław Gąsik. – Docelowo, w mieście, doświetlone zostaną wszystkie „zebry” w ramach projektu modernizacji głównych szlaków komunikacyjnych Szprotawy, współfinansowanego z Funduszu Dróg Samorządowych. Podjęliśmy również współpracę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, aby newralgiczne skrzyżowanie ulic Kożuchowskiej, Ceglanej, Henrykowskiej i Chrobrego wyposażone zostało w sygnalizację świetlną – dodaje burmistrz Szprotawy.

Problem przejazdu przez skrzyżowanie, a zwłaszcza opuszczenia dróg podporządkowanych w godzinach porannych czy popołudniowych od dawna zgłaszany był przez zmotoryzowanych.

Podobne przedsięwzięcie udrożnienia ulic oraz zwiększenia płynności ruchu, we współpracy z Powiatem Żagańskim, szprotawski magistrat planuje zrealizować na skrzyżowaniu ulic 3 Maja, Krasińskiego, Młynarskiej i Muzealnej. Wszystkie podejmowane działania przekładają się wprost na maksymalizację bezpieczeństwa i komfort poruszania się mieszkańców gminy zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości