Nowoczesne inkubatory w zielonogórskim szpitalu

29 stycznia 2021, 14:40, redakcja@lubuskie24.pl
źródło: Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze
Ekoenergetyka-Polska S.A. i Fundacja Ekoenergetyki wsparły Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. Przekazały placówce dwa wysokiej klasy inkubatory hybrydowe do ratowania najmniejszych pacjentów o łącznej wartości ok. 200 tys. zł.

Co wyróżnia inkubatory, które otrzymał Kliniczny Oddział Neonatologii? – Taki wielofunkcyjny inkubator służy do ratowania najmniejszych wcześniaków o wadze poniżej 1000 g. – wyjaśnia kierownik oddziału lek. Marzena Michalak-Kloc.

Inkubatory Babyleo® TN500 to przełom w terapii cieplnej wcześniaków. Inkubatory te zapewniają optymalne środowisko dla rozwoju pacjenta dzięki zsynchronizowanym trzem źródłom ciepła, efektywnemu nawilżaniu oraz rozwiązaniom wspierającym pozytywną stymulację rozwoju mózgu.

Specjalna konstrukcja inkubatora zapewnia ograniczenie negatywnych bodźców z zewnątrz. Zintegrowany system monitorowania hałasu i oświetlenia, wbudowany bezpieczny głośnik do muzyko- i dźwiękoterapii tworzą jedyną w swoim rodzaju przestrzeń dla optymalnego rozwoju przedwcześnie urodzonych dzieci.

Ważne dla nas są również zalety epidemiologiczne. Inkubator Babyleo® TN500 w prosty sposób można dezynfekować. Ponadto, jedyny w swoim rodzaju system zamkniętego nawilżania pracuje w oparciu o wodę dostarczaną w sterylnych workach, dzięki temu mamy pewność, że wraz z nawilżaniem do przestrzeni pacjenta nie dostają się niechciane drobnoustroje.

– Inkubator ten posiada funkcjonalność łatwego otwierania i uzyskania swobodnego dostępu do dziecka. Dzięki temu możemy wykonać przy dziecku wszystkie czynności, nie zmieniając jego otoczenia. Możliwy jest również pomiar wagi noworodka bez wyjmowania go z inkubatora, dzięki wbudowanej wadze. Jest to ważne, ponieważ każda czynność wykonywana przy tak małym dziecku może prowadzić do jego destabilizacji – lek. Marzena Michalak-Kloc.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości