Zima znów zaskoczyła drogowców. Warunki do jazdy są trudne

30 stycznia 2021, 08:55, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Gdzie suszą w Zielonej Górze oraz WYPADKI GORZÓW
Zima po raz kolejny zaskoczyła drogowców, szczególnie w miastach i miasteczkach. Tam jeździ się najtrudniej. Poza miastami, na głównych ciągach komunikacyjnych w regionie może występować błoto pośniegowe.

W miastach, gdzie obowiązują inne zasady odśnieżania niż na drogach krajowych, czy ekspresowych z przejezdniejszą może być różnie. Jak informują nas kierowcy, trudności z przejazdem kierowcy mają w Zielonej Górze na Szosie Kisielińskiej. Tam z podjazdem problemy miał autobus MZK. Przy próbie podjazdu na wzniesienie, autobus postawiło w poprzek, przez co zablokowane zostały oba pasy ruchu.

Kierowcy stojący w korku informowali, że nie pomagają nawet opony zimowe. Nawierzchnia na wzniesieniach przy Szosie Kisielińskiej jest wyślizgana przez samochody – pojawił się tam lód. Nieciekawa sytuacja też na ulicy Wrocławskiej. Tam pod górkę nie mógł podjechać kierujący samochodem ciężarowym.

Do dość nietypowego zdarzenia doszło za to w Gorzowie Wielkopolskim. Tutaj śnieg dosłownie zaskoczył kierowcę pługopiaskarki. Zdarzenie miało miejsce przed godziną 8 rano na skrzyżowaniu ulicy Na Skarpie i Wyszyńskiego. Jeżdżący po drogach osiedlowych kierowca pługa, zjeżdżając w dół stromą ulicą Na Skarpie, nie opanował pojazdu, wpadł w poślizg i w sposób niekontrolowany wjechał na skrzyżowanie. Akurat w tym momencie ulicą Wyszyńskiego przejeżdżał kierujący fiatem. Doszło do bocznego zderzenia, ale na szczęście nic nikomu się nie stało. Jak relacjonuje kierujący fiatem, widział on pług, który wyjeżdża z bocznej ulicy, ale niewiele mógł zrobić, gdyż z naprzeciwka jechał samochód. Gdyby zmienił pas ruchu, doprowadziłby do zderzenia czołowego.

Jeżeli chodzi o drogi główne, zarządzane przez GDDKiA, to są one przejezdne. Na wszystkich lubuskich odcinkach S3 nawierzchnia jest czarna i mokra. Nieco gorzej jest już na drogach krajowych, zaliczonych do II kategorii zimowego utrzymania.

Zajeżdżoną warstwę śniegu kierowcy napotkają na DK32 na odcinku od Gubinek – Krosno Odrzańskie - Łagów, Taka sama sytuacja występuje na DK29 od skrzyżowania z drogą 138 przez Lubogoszcz do Połupina oraz na krajowej 22 na odcinku Karkoszków - Krzeszyce. Tam zalegały warstwy śniegu.

Na pozostałych drogach krajowych występuje błoto pośniegowe.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości