Policja i sanepid kontrolują lokale

1 lutego 2021, 08:54, redakcja@lubuskie24.pl
Policjanci i pracownicy inspekcji sanitarnej kontrolują lokale, które według rozporządzenia powinny być obecnie zamknięte. Podczas ostatniego weekendu takie kontrole były prowadzone w wielu miejscach.

Międzyrzecz: Policjanci oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, podczas kontroli restauracji w piątek (15 stycznia) zastali siedzących przy stoliku klientów, którzy spożywali zamówiony posiłek. Za popełnione przez właściciela lokalu wykroczenie zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie.

Szprotawa: W czwartek (14 stycznia) funkcjonariusze sprawdzili jeden z klubów fitness działający w Szprotawie. Okazało się, że jest on otwarty, a w tym czasie korzystało z niego kilkunastu klientów. Osoby opuściły klub, a lokal w tym dniu został zamknięty. Następnego dnia (15 stycznia) mundurowi również dokonali kontroli tego samego klubu fitness. Ponownie okazał się być otwarty. Znajdował się w nim pracownik oraz jeden klient, który oświadczył, że właśnie rehabilituje swój kręgosłup. W związku z niestosowaniem się do obowiązujących obostrzeń właściciel klubu poniesie konsekwencje. Policjanci będą w tej sprawie prowadzić postępowanie, które zakończy się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Mundurowi sporządzili również pismo do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Żaganiu.

Gorzów Wielkopolski: Funkcjonariusze gorzowskiej komendy wraz ze służbami sanitarnymi podjęli interwencję w piątek (15 stycznia) około godziny 21, po tym jak pojawiła się informacja o pubie przy ulicy Pocztowej, który mimo obowiązujących obostrzeń przyjmuje gości. W sumie w lokalu było kilkunastu klientów. Policjanci będą w tej sprawie prowadzić postępowanie, które zakończy się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Organem wiodącym w zakresie prowadzenia kontroli tego typu podmiotów jest Państwowa Inspekcja Sanitarna. W sytuacjach, gdy rażąco zostaną naruszone przepisy dotyczące reżimu sanitarnego, przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej mają możliwość nałożenia kary w drodze decyzji administracyjnej do 30 tysięcy złotych. W zakresie prowadzonych kontroli i egzekucji obowiązujących przepisów, wsparcia inspektorom sanitarnym udzielają policjanci.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości