Wiemy, kto wybuduje obwodnicę Strzelec Krajeńskich

1 lutego 2021, 12:15, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: facebook.com/NaszeStrzelce
78 milionów kosztować ma wybudowanie obwodnicy Strzelec Krajeńskich. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wybrała wykonawcę projektu i budowy tej długo wyczekiwanej inwestycji. Jeśli nie wpłyną odwołania, to umowa zostanie podpisana do końca pierwszego kwartału.

GDDKiA poinformowała, że wybrała wykonawcę budowy 7-kilometrowego odcinak obwodnicy Strzelec Krajeńskich. Jest to firma COLAS Polska, która w przetargu zaoferowała 78 mln 76 tys. zł,

Obwodnica Strzelec Krajeńskich ma wyprowadzić ruch tranzytowy poza miasto. Poprawi przepustowość i płynność ruchu na trasie prowadzącej z Gorzowa Wielkopolskiego w kierunku województwa pomorskiego i portów Trójmiasta.

Wykonawca będzie miał za zadanie zaprojektować i zbudować ponad siedmiokilometrową obwodnicę w ciągu drogi krajowej nr 22. Będzie to jednojezdniowa dwupasmowa droga klasy GP. W zakres inwestycji wchodzi budowa nowych obiektów mostowych, budowa skrzyżowań jednopoziomowych oraz budowa urządzeń ochrony środowiska, w tym przejść dla zwierząt. Wykonawca będzie miał za zadanie wykonać również infrastrukturę towarzyszącą, m.in. oświetlenia drogowe oraz wyposażenie w urządzenia BRD. Zadanie jest realizowane w formule „Zaprojektuj i wybuduj”.

Czas przewidziany na realizację robót wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie wynosi 39 miesięcy. Do czasu przewidzianego na roboty nie wlicza się okresów zimowych, trwających od 16 grudnia do 15 marca, liczonych jako trzy miesiące. Zakończenie robót planowane jest w 2025 roku.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości