Żagań wspiera remont pracowni tomografii komputerowej

4 lutego 2021, 10:58, redakcja@lubuskie24.pl
foto: UM Żagań
Żagań przekaże powiatowi 260 tysięcy złotych na dokończenie remontu pracowni tomografii komputerowej w miejscowym szpitalu. To inwestycja, która będzie miała bezpośredni wpływ na zdrowie i życie mieszkańców.

Nowe pomieszczenie wara z tomografem zostanie oddane do użytku jeszcze w marcu 2021 roku. Jak podkreślił w trakcie spotkania burmistrz Andrzej Katarzyniec, podpisana umowa jest kolejnym przykładem doskonałej współpracy pomiędzy samorządami. Podejmowane wspólnie działania mają jeden cel – pracę na rzecz całej społeczności. Starosta Henryk Janowicz zaznaczył, że żagański tomograf będzie najnowocześniejszy w regionie. Prowadzone są starania, aby urządzenie było dostępne dla pacjentów w nagłych przypadkach – również poza godzinami pracy pracowni. Koszt przystosowania pomieszczeń, w których umieszczony zostanie tomograf, wynosi około 500 tysięcy złotych. Dzięki przekazanym dzisiaj przez Żagań środkom będzie można zakończyć rozpoczęte roboty budowlane.

Jest to kolejne z zadań żagańskiego samorządu wspierające szpital w mieście. 10 kwietnia 2020 roku magistrat przekazał na ręce komendanta szpitala płk. Artura Lipczyńskiego 1500 maseczek ochronnych. Tego samego dnia burmistrz Andrzej Katarzyniec podpisał umowę, zgodnie z którą przekazaliśmy placówce 80 tysięcy złotych na zakup masek, kombinezonów, przyłbic, fartuchów, rękawic, okularów ochronnych oraz płynów do dezynfekcji.

źródło: UM Żagań


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości