Samorządowcy witają najmłodszych szprotawian

4 lutego 2021, 11:10, redakcja@lubuskie24.pl
foto: UM Szprotawa
Każdy nowy mieszkaniec Szprotawy jest dla nas ważny – przekonuje burmistrz Mirosław Gąsik. Od tego roku w mieście w szczególny sposób witani na świecie będą najmłodsi. Szprotawski samorząd przygotował dla swoich nowych mieszkańców „Wyprawkę dla berbecia”.

Mikołaj Samuel, to pierwszy maluch, który z okazji narodzin otrzymał od szprotawskiego samorządu powitalny prezent. To symboliczne podziękowanie oraz wyraz ogromnej radości z przyjścia na świat nowego Szprotawianina.

- Dzień dobry w Szprotawie Mikołaju, cieszymy się, że jesteś z nami – tymi słowami powitali Burmistrz Mirosław Gąsik oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Szprotawie Andrzej Stambulski nowo narodzonego chłopczyka. Mamie maluszka wręczona została powitalna wyprawka dla upamiętnienia tej chwili, a także podkreślenia, jak ważny i wyjątkowy jest każdy mieszkaniec naszej lokalnej społeczności:

- Życzymy, by Pani skarb rósł zdrowo, w atmosferze miłości i beztroskiego dzieciństwa. Ze swojej strony obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby malec mógł rozwijać się w szczęśliwej i dostatniej gminie, z którą będzie się zawsze dumnie utożsamiać – mówił burmistrz Szprotawy.

Samorząd zaprasza rodziców i opiekunów prawnych nowo narodzonych dzieci do uczestnictwa w tym sympatycznym programie. W skład pamiątkowej niespodzianki wchodzi bodziak, kocyk z podusią, kolorowa pieluszka oraz książeczka o Puciu i jego wesołej rodzince.

Wniosek o przyznanie wyprawki dla każdego dziecka urodzonego w okresie od 1 stycznia 2021 roku można składać w terminie 6 miesięcy od dnia narodzin. Formularz wniosku dostępny jest na internetowej stronie Szprotawy oraz w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Szprotawie.

Fotoreportaż


1/3 Wyprawka dla berbecia w Szprotawie

1/3 Wyprawka dla berbecia w Szprotawie

2/3 Wyprawka dla berbecia w Szprotawie

2/3 Wyprawka dla berbecia w Szprotawie

3/3 Wyprawka dla berbecia w Szprotawie

3/3 Wyprawka dla berbecia w Szprotawie

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości