Zderzenie z policyjnym radiowozem

25 listopada 2020, 18:13
źródło: FB/Gdzie suszą w Zielonej Górze?
Osobowym oplem wjechał w policyjny radiowóz, który jako pojazd uprzywilejowany jechał na interwencję. Policjanci mieli włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Poszkodowani funkcjonariusze zostali zabrani do szpitala.

Do poważnego wypadku z udziałem policyjnego radiowozu i osobowego opla doszło w środowe popołudnie 25 listopada w czasie komunikacyjnego szczytu w centrum Zielonej Góry. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej, patrole ruchu drogowego oraz pogotowie.

Przed godz. 15 policjanci jechali oznakowanym radiowozem marki volkswagen do interwencji – mieli włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Na skrzyżowaniu Konstytucji 3 Maja, Reja, Moniuszki i Długiej, gdzie jest sygnalizacja świetlna zderzyli się z osobowym oplem. Radiowóz po tym, jak zderzył się z oplem, uderzył jeszcze w słup i znak drogowy. - Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności tego zdarzenia – mówi Małgorzata Barska z zielonogórskiej policji. Kierujący oplem nie doznał obrażeń, natomiast dwaj policjanci zostali zabrani do szpitala. Uskarżają się na ból ramion i barków.

W miejscu wypadku cały czas występują spore utrudnienia w ruchu. Korek ciągnie się przez całą Al. Konstytucji 3 Maja.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości