78-latek uratowany przed zaczadzeniem

5 lutego 2021, 12:04, redakcja@lubuskie24.pl
źródło: OSP KRSG Kożuchów
Do zdarzenia doszło w środę, 3 lutego w Kożuchowie. Do dyżurnego KPP w Nowej Soli wpłynęła informacja, że jeden z mieszkańców budynku przy Górskiej może być podtruty tlenkiem węgla. Szybka reakcja policjantów sprawiła, że mężczyznę udało się uratować.

Po zgłoszeniu od lekarza ze szpitala dyżurny szybko ustalił miejsce zamieszkania 78-latka i skierował na miejsce patrol Policji. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kożuchowie - sierżant sztabowy Małgorzata Bednarz oraz sierżant sztabowy Marcin Stanisławski - pilnie pojechali we wskazane miejsce. Na miejscu interwencji wyczuwalne było silne zadymienie, więc mając świadomość, że czyjeś ludzkie życie może być zagrożone, nie zastanawiali się ani chwili i natychmiast weszli do wnętrza domu.

W jednym z pomieszczeń znaleźli leżącego na podłodze, nieprzytomnego mężczyznę. Policjanci wynieśli 78-latka z budynku i przystąpili do czynności ratunkowych. W trakcie ich trwania wezwali służby medyczne oraz Straż Pożarną. Mężczyzna został przewieziony do nowosolskiego szpitala, gdzie poddawany jest terapii tlenowej.


Podziel się


Komentarze



Pozostałe wiadomości