Termomodernizacja ratusza będzie bardzo droga

5 lutego 2021, 16:23, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
By Rmisko - Praca własna, commons.wikimedia.org
O blisko 3 miliony złotych więcej zażądał jedyny oferent, który zdecydował się wykonać termomodernizacje zabytkowego obiektu ratusza w Żarach. Miasto chciało przeznaczyć na ten cel maksymalnie 2 miliony złotych.

Żary w roku budżetowym mają zapisany deficyt w wysokości ponad 18 milionów złotych. Budżet jest ambitny, wydatki zaplanowano na kwotę 213 milionów, z tego spora część jest przeznaczona na inwestycję. Jedną z nich – dofinansowaną z funduszy europejskich – miała być termomodernizacja ratusza miejskiego. Miasto pozyskało na ten cel 1,45 mln zł. Pieniądze na wsparcie inwestycji pochodzą z Unii Europejskiej, a dokładnie Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Pozostałą kwotę, czyli 550 tysięcy miał dołożyć magistrat.

Okazało się jednak, że do ogłoszonego przetargu stanęła tylko jedna firma. Swoją ofertę przedstawiło konsorcjum dwóch firm z Gorzowa Wielkopolskiego. Całkowita cena podana przez wykonawcę to 4 900 605 złotych. Przekracza to znacznie przeznaczony budżet, bowiem magistrat zakładał, że przeznaczy na ten cel 2 miliony złotych. To o 2 mln 900 tysięcy złotych więcej. Najpewniej przetarg zostanie unieważniony i zostanie rozpisany kolejny.

Żary na swojej liście inwestycyjnej mają sporo pozycji, więc nie za bardzo jest z czego "kroić". Najważniejsze zadania w 2021 roku to między innymi:

  • przebudowa ulicy Zielonogórskiej za 2,35 mln
  • przebudowa ulicy Staszica za 4,5 mln
  • przebudowa ulicy Sarniej i Dziewinej za 3,5 mln złotych
  • termomodernizacja budynku pływalni wodnik za 1,5 mln złotych
  • rewitalizacja zamku za 1 mln złotych

 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości