Fatalne warunki na drogach w południowej części lubuskiego

7 lutego 2021, 10:17, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
Tak wygląda DK32 w Zielonej Górze, źródło: GDDKiA
Południe lubuskiego sparaliżowane przez intensywne opady śniegu. Nawet na S3 od Sulechowa w kierunku Nowego Miasteczka na jezdni jest zajeżdżony śnieg. Fatalne warunki występują na drogach gminnych i powiatowych. Tam, zanim najedzie pług, może minąć parę godzin.

Jak informuje GDDKiA, na lubuskim odcinku drogi krajowej S3 mogą występować chwilowe utrudnienia w ruchu. Najgorzej jest w części południowej, już od węzła Sulechów aż do granicy województwa, czyli do Węzła Gaworzyce na drodze zalega zajeżdżona warstwa śniegu. Na odcinku od Sulechowa w kierunku północnym - do Gorzowa Wielkopolskiego i dalej do granicy województw lubuskiego i zachodniopomorskiego nawierzchnia drogi S3 jest czarna i sucha.

Dość trudne warunki drogowe występują również na krajowej 12 - na odcinku od Łęknicy przez Żary - Żagań - Szprotawę również napotkamy zajeżdżoną warstwę śniegu. Pozostałe drogi krajowe utrzymywane przez GDDKiA na terenie województwa lubuskiego są w 100% przejezdne.

Inne drogi - wojewódzkie i powiatowe odśnieżane są zgodnie ze standardami utrzymania, a oznacza to, że na wielu odcinkach trudności z przejazdem mogą być jeszcze przez 2 godziny od czasu ustąpienia opadów śniegu.

Jeszcze gorzej jest na drogach lokalnych - np. w IV kategorii zimowego utrzymania. Tam śliskość może utrzymywać się przez dłuższy czas. Warto więc wziąć to pod uwagę i odpowiednio zaplanować swoją podróż


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości