Miłośników jeziora Lipie w Długiem ucieszy na inwestycja

8 lutego 2021, 10:17
fot. Nasze Strzelce
Nad jeziorem Lipie w miejscowości Długie praca wre. Wszystko przez to, że gmina Strzelce Krajeńskie właśnie zajęła się kapitalnym remontem pomostu na plaży. Kiedy prace zostaną zakończone, nowy pomost nie będzie miał już balustrad, a do tego będzie oświetlany lampami solarnymi.

Jezioro Lipie w miejscowości Długie w powiecie strzelecko-drezdeneckim to jedno z najbardziej popularnych kąpielisk w okresie letnim w północnej części województwa lubuskiego. Latem parkingi wypełniają się szczelnie samochodami.

Dlatego też wszystkich miłośników plażowania nad jeziorem Lipie ucieszy fakt, że właśnie rozpoczął się kapitalny remontu pomostu na plaży w Długiem. Obecnie trwa demontaż odeskowania i legarów. - Pomost zostanie nieco obniżony, wymienione zostaną m. in. legary poprzeczne i podłużne. Po remoncie nie będzie już balustrad, rozważany jest także montaż lamp solarnych – mówi Mateusz Feder, burmistrz miasta i gminy Strzelce Krajeńskie.

Ale to nie wszystko, gmina Strzelce przygotowała również dokumentację na zagospodarowanie plaży. Jak tylko pojawią się środki unijne, to gmina będzie startowała w konkursach, aby uzyskać dofinansowanie do inwestycji. W ramach zagospodarowania plaży ma pojawić się m.in. monitoring

 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości