Tragiczne warunki na zasypanych śniegiem drogach

8 lutego 2021, 13:55, redakcja@lubuskie24.pl
fot. Marcin Kluwak
Zima dała się we znaki kierowcom w całym województwie lubuskim. Drogowcy nie nadążają z odśnieżaniem dróg, ponieważ cały czas pada śnieg. Sytuacji nie poprawia również mróz w okolicach -11 stopni Celsjusza, który powoduje, że sól się nie rozpuszcza i nie roztapia śniegu oraz lodu zalegającego na ulicach. Fatalne warunki sprawiają, że na drogach województwa lubuskiego dochodzi do wielu zdarzeń drogowych. Natomiast kierowcy samochodów ciężarowych mają problemy z podjechaniem pod górki.

Od samego rana na drogach województwa lubuskiego są naprawdę trudne warunki do jazdy. Drogowcy nie nadążają z odśnieżaniem dróg, ponieważ cały czas pada śnieg. Sytuacji nie poprawia również mróz w okolicach -11 stopni Celsjusza, który powoduje, że sól się nie rozpuszcza i nie roztapia śniegu oraz lodu zalegającego na ulicach.

Jednak zima najbardziej dała się we znaki kierowcom samochodów ciężarowych. Ci mają problem z podjechaniem pod wzniesienia. Bardzo trudna sytuacja jest zarówno w Gorzowie, gdzie kierowcy nie mogą podjechać pod ul. Podmiejską, Pomorską, Al. ks. Andrzejewskiego czy ul. Górczyńską. Ciężarówki ślizgają się na nieodśnieżonej drodze, przez co nie mogą podjechać pod górkę. To natomiast powoduje zatory w których stoją kierowcy samochodów osobowych. Z kolei w Zielonej Górze ciężarówki oraz samochody osobowe mają problem z podjechaniem pod górkę przy ul. Wrocławskiej, Kożuchowskiej czy przy ul. Zjednoczenia.

Padający śnieg, którym towarzyszą zamiecie i zawieje sprawiają, że na drogach województwa lubuskiego dochodzi od wielu zdarzeń drogowych. Są to zazwyczaj niegroźne kolizje, ale zdarzają się też poważniejsze wypadki. Na drodze krajowej nr 31 pomiędzy Słubicami, a Kostrzynem nad Odrą doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Oba auta wpadły do rowu.

AKTUALIZACJA

godz. 15.35 - na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Długie samochody ciężarowe nie mogą podjechać pod wzniesienie i w konsekwencji blokują ruch.

godz. 16 - Na 211 km drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłem Niedoradz - Nowa Sól Zachód doszło do wypadku. Kierujący samochodem osobowym wpadł w poślizg i uderzył w bariery energochłonne. Lewy pas w kierunku Polkowic jest zablokowany.

godz. 17.30 - Sprawdziliśmy jak wygląda stan trasy S3 na całym lubuskim odcinku. Od Gorzowa do węzła Świebodzin Północ na jezdni w obu kierunkach zalega błoto pośniegowe. Natomiast od węzła Świebodzin Północ do węzła Zielona Góra Północ nawierzchnia jest czarna, mokra. Dalej na południe od węzła Zielona Góra Północ aż do węzła Gaworzyce na drodze zalega błoto pośniegowe.

OSTRZEŻENIE IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach śniegu. Wynika z niego, że na terenie województwa lubuskiego prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, które spowodują przyrost pokrywy śnieżnej od 8 do nawet 12 centymetrów. Oprócz tego IMGW ostrzega przez miejscowymi zawiejami i zamieciami śnieżnymi, które są spowodowane opadami śniegu oraz wschodnim i północno-wschodnim wiatrem o średniej prędkości 30-40 km/h, a w porywach osiągającym nawet 60 km/h.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości