Traktorzysta z kuligiem uciekał przed policją

10 lutego 2021, 12:35, redakcja@lubuskie24.pl
Wszystko to działo się w Górzycy, w powiecie słubickim. 23-latek zorganizował dla swoich znajomych kulig. Do ciągnika przyczepił dwa worki foliowe wypełnione słomą. Na widok policjantów znacznie przyspieszył, nie zatrzymał się też do kontroli drogowej.

- Mimo wydawanych poleceń i użycia sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Kierujący ciągnikiem poruszał się z nadmierną prędkością w stosunku do panujących trudnych, zimowych warunków na drodze. Traktorzysta poruszał się w sposób stwarzający realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po przejechaniu kilkuset metrów ciągnik został zatrzymany – opowiada Magdalena Jankowska z KPP w Słubicach.

Nieodpowiedzialny 23-latek, który świadomie nie zatrzymał się do kontroli drogowej, popełnił przestępstwo. Przepisy mówią, że kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się mimo stosowania sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Sąd również w takim przypadku może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat. 23-letni mieszkaniec gminy Górzyca odpowie również za wykroczenia drogowe.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości