Co z otwarciem kin?

10 lutego 2021, 16:27
fot. Anna Kluwak
W ubiegłym tygodniu premier podczas konferencji prasowej, że od 12 lutego są znoszone kolejne restrykcje i swoją działalność będą mogły wznowić m.in. kina. Jednak jak się okazuje, sieć Helios, Cinema 3D czy Cinema City nie otworzy swoich kin w piątek.

Wiele osób, które słuchały konferencji prasowej rządu z ubiegłego tygodnia ucieszyło się na wiadomość, że od piątku 12 lutego będą mogły zostać otwarte kina z 50-procentowym zajęciem miejsc na widowni oraz z zakazem konsumpcji na sali. W naszym regionie są trzy kina dużych sieci – Helios oraz Cinema 3D w Gorzowie oraz Cinema City w Zielonej Górze.

Niestety entuzjazm widzów jako pierwsza ostudziła sieć kin Helios, która jeszcze tego samego dnia wydała komunikat, że nie otworzy swoich kin od 12 lutego. - Ponowne uruchomienie 50 kin w całej Polsce w zaostrzonym reżimie sanitarnym jest trudną logistycznie i kosztowną operacją. Nie ma możliwości przeprowadzenia jej, jak powiedział premier, warunkowo na 2 tygodnie. To absurdalna propozycja, której kosztów mogą nie udźwignąć operatorzy kin. Otwarcie kin wymaga przede wszystkim przygotowania repertuaru i rozmów z dystrybutorami filmowymi, a następnie promocji wprowadzanych na ekrany tytułów, a na to potrzeba minimum około 4 tygodni. Sami też bardzo chcemy powrócić do działalności po kolejnej długiej przerwie, ale musimy być przygotowani pod każdym względem i mieć pewność, że nasze wysiłki i poniesione koszty nie pójdą po raz kolejny na marne. Z żalem musimy podkreślić, że rząd w ogóle nie konsultował swojej decyzji z przedstawicielami naszej branży, a nasze sugestie dotyczące procesu przywracania działalności zostały zignorowane – czytamy w oświadczeniu sieci Helios. 

Również drugie gorzowskie kino, Cinema 3D nie otworzy się w najbliższy piątek. - Na wspólne spotkanie przed wielkim ekranem przyjdzie nam jeszcze troszkę zaczekać. Ale nie martwcie się, bo będzie jeszcze przepięknie i filmowo! - informuje sieć Cinema 3D.

Niestety jak się okazuje, filmów w najbliższy weekend nie obejrzymy również w kinie Cinema City w Zielonej Górze. - Wiemy, że perspektywa ponownego otwarcia Cinema City wzbudza ogromne emocje! Wierzymy, że z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej tego celu i już wkrótce ponownie zawitacie w naszych salach. Niestety nie nastąpi to jeszcze 12 lutego. Naszym priorytetem niezmiennie jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim widzom i pracownikom a także dostarczenie rozrywki na możliwie najwyższym poziomie. Kino to najlepsze filmy na wielkim ekranie, ulubione przekąski i jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna atmosfera. Dlatego robimy co w naszej mocy, aby wraz z otwarciem kin móc Wam to wszystko zapewnić. Wiemy jak bardzo tęsknicie za kinem i filmami na dużym ekranie. Dla nas ta przerwa od seansów również dłuży się w nieskończoność. Bądźcie tak jak my dobrej myśli. Liczymy na waszą wyrozumiałość i prosimy o odrobinę cierpliwości – czytamy w komunikacie Cinema City Poland.

Żadna z sieci kinowych nie podała nawet przybliżonej daty, kiedy ich kina mogłoby zostać ponownie otwarte.

 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości