W Szprotawie remontowane są szkolne boiska

26 listopada 2020, 09:35
źródło: UM Szprotawa
Rozpoczęte na początku września br. prace związane z przebudową boiska sportowego w SP2 w Szprotawie zostały zakończone. Inwestycja w przeszło 99 % zrealizowana została ze źródeł zewnętrznych.

- To już trzecie szkolne boisko sportowe, które zostało w tym roku gruntownie wyremontowane – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych uczniowie zyskali miejsce do rozwoju fizycznego i uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Mam nadzieję, że obiekt dobrze będzie służył dzieciom i młodzieży oraz przyczyni się do osiągania jeszcze większych sukcesów sportowych i promocji naszej gminy.

W ramach wykonanych prac na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 usunięto zniszczone fragmenty nawierzchni poliuretanowej oraz wykonano naprawę i uzupełnienie podbudowy. Zamontowano wyposażenie boiska do siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki i kortu tenisowego, wykonano także nowe piłkochwyty.

Dodatkowo wyremontowane i odświeżone zostały stare, wyeksploatowane ławki, które ustawione są wzdłuż boiska. Stelaże wyczyszczono i pomalowano, drewniane listwy siedziska i oparcia zostały wymienione na nowe. Pozostałe drobne prace zostaną wykonane na wiosnę.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości