Budynek po DZO w Szprotawie odzyska dawny blask

11 lutego 2021, 12:46, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
Zniszczony budynek przy ulicy Sobieskiego w Szprotawie. Foto: UM Szprotawa
Zdewastowany budynek biurowy po Dolnośląskich Zakładach Odlewniczych odzyska swój blask. Od 2109 roku gmina Szprotawa jest właścicielem obiektów położonych przy ulicy Sobieskiego. Teraz powstaną tam nowoczesne mieszkania i lokale handlowe i usługowe.

9 lutego br. Burmistrz Mirosław Gąsik oraz Prezes Spółki Piotr Ciołka spotkali się z projektantką w celu omówienia ogólnej koncepcji funkcjonalno- przestrzennej budynku oraz opracowania dokumentacji projektowo- budowlanej. Równolegle do prac planistycznych przygotowywane są wnioski do gestorów mediów o przyłącza. Trwają również czynności związane z pozyskaniem wsparcia zewnętrznego na realizację przedsięwzięcia.

- W lipcu 2019 roku, po półrocznych negocjacjach, podpisałem akt notarialny, na mocy którego w drodze darowizny od Miasta Gniezna nabyliśmy budynek wart blisko pół miliona złotych – przypomina burmistrz Mirosław Gąsik. – Teraz wraz ze spółką Chrobry przystępujemy do prac, w wyniku których na szprotawski rynek nieruchomości trafią mieszkania w konkurencyjnych cenach, w stanie deweloperskim z ciekawym, nieszablonowym podziałem przestrzeni.

Szprotawski magistrat wychodząc naprzeciw oczekiwaniom w zakresie nowoczesnego i funkcjonalnego budownictwa, planuje stworzyć ofertę mieszkań dwupokojowych z kuchnią otwartą na salon, sypialnią i łazienką. W wielu z nich ciekawą i efektowną strefą do zagospodarowania będzie antresola. Taka aranżacja przestrzeni sprawia, że mieszkanie wydaje się większe, przestronniejsze oraz lepiej doświetlone.

W dolnej kondygnacji stworzona będzie strefa usługowa z pomieszczeniami przeznaczonymi na świetlicę osiedlową, gastronomię, drobny handel czy usługi typu fryzjer, kosmetyczka.

- Wszystkie plany uzależnione są oczywiście od pozyskania dofinansowania tego zadania. W ten oto sposób opuszczony i niszczejący od lat moloch w środku miasta już wkrótce zamieni się w nowoczesny budynek mieszkalny z zagospodarowanymi terenami zielonymi – dodaje burmistrz Mirosław Gąsik.

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości