Nowa Sól: czy przy Wrocławskiej powstanie duży market budowlany?

11 lutego 2021, 13:04, redakcja@lubuskie24.pl
Budynek po dawnej fabryce syntetyków w Nowej Soli. Foto: Ewa Batko, UM Nowa Sól
Czy budynek po fabryce syntetyków w Nowej Soli zmieni się w duży market budowlany? Jest taka szansa. Właściciel nieruchomości złożył wniosek o zmianę miejscowego planu zagospodarowania tego obiektu.

Obecnie obowiązujący plan dla budynku dawnej fabryki nici umożliwia przekształcenie budynku pofabrycznego – hali syntetyków na funkcję usługową z możliwością lokalizacji sklepów o powierzchni sal sprzedaży do 400 metrów kwadratowych. Jak informuje Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli, Niestety dotychczasowe próby zmiany przeznaczenia były nieudane. Właściciel nieruchomości złożył więc wniosek dotyczący zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Prośba dotyczy dopuszczenia możliwości lokalizacji większych sklepów o powierzchni sal sprzedaży do 2000 metrów kwadratowych.

- Inwestor we wniosku wskazuje na zainteresowanie tą lokalizacją sieci handlowej branży budowlanej z zamiarem adaptacji istniejącego budynku na terenie byłego zakładu. Podkreśla, że wpłynie to pozytywnie na rewitalizację całego obszaru byłej fabryki Nici Odra. Od sierpnia 2020 roku opracowywana jest zmiana planu dla dawnej FN ODRA. Opinia w sprawie tego wniosku naszej Pani Architekt Iwony Kubackiej - Kazieczko jest pozytywna, tak więc będziemy o tym rozmawiać z radnymi. Czy tym razem się uda, czas pokaże – mówi prezydent Milewski.

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości