W Szprotawie będą legalnie driftować na śniegu i lodzie

12 lutego 2021, 11:31, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
źródło: UM Szprotawa
Nietypowa akcja szprotawskiego magistratu. Na pasie startowym byłego lotniska w Wiechlicach zorganizowano tor do zimowej jazdy samochodem. Pod okiem instruktorów każdy chętny będzie mógł przeszkolić się z zakresu techniki bezpiecznej jazdy na drodze pokrytej lodem i śniegiem.

To bardzo potrzebne umiejętności, szczególne, teraz gdy zima sprawiła niemałą niespodziankę. Powiało, zasypało, wszędzie śnieg i mróz. Niektórzy narzekają, inni cieszą się z niecodziennej aury, a burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza mieszkańców gminy na bezpłatne szkolenie, doskonalące umiejętności jazdy samochodem w trudnych warunkach drogowych.

- Zachęcam Szprotawianki i Szprotawian, którzy posiadają prawo jazdy i chcieliby przy wykorzystaniu własnego auta przeszkolić się z zakresu technik bezpiecznej jazdy na drodze pokrytej lodem i śniegiem. Szkolenie prowadzone będzie we współpracy z instruktorem nauki jazdy, na pasie startowym byłego lotniska w Wiechlicach – mówi burmistrz Mirosław Gąsik.

Synoptycy prognozują, że zima pozostanie z nami jeszcze na trochę. W ramach akcji zorganizowane zostaną 3 kursy szkoleniowe z instruktorem: w sobotę, 13.02 br., w godz. 12-14, w niedzielę, 14.02 br., w godz. 13-15 oraz w czwartek, 18.02 br., w godz. 15-17. W sobotę, w reżimie sanitarnym, na uczestników czekać będzie ciepła kiełbaska i możliwość ogrzania się przy ognisku.

Szczegółowych informacji na temat bezpłatnego kursu udzielają pracownicy Wydziału Przedsiębiorczości, Promocji i Turystyki UM w Szprotawie, tel. 68 3760772, w godzinach pracy urzędu. Przed jazdą, każdy biorący w niej udział będzie zobowiązany do podpisania oświadczenia o zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa organizowanego szkolenia.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości