50 milionów za transmisje dla Stali i Falubazu?

12 lutego 2021, 12:57, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Patryk Stachowiak
Żużel od 2022 roku miał być pokazywany na kanałach grupy Discovery, czyli w Eurosporcie. Wszystko jednak wskazuje na to, że fani czarnego sportu przez do 2025 roku będą związani z platformą Canal+. Operator ma też zapłacić o wiele więcej za prawa do transmisji.

To ma być potężny zastrzyk finansowy dla klubów PGE Ekstraligi, bo jak ustalił portal WP SportoweFakty, za nowy kontrakt grupa Canal+ ma zapłacić 180, a nawet 200 milionów złotych. Oznacza to, że każdy klub występujący w PGE Ekstralidze otrzyma za transmisje sportowe między 22,5 a 25 milionów złotych!

Aktualny kontrakt z telewizją, obowiązujący w sezonie 2021 opiewa łącznie na 60 milionów złotych. Pieniądze będą dzielone na osiem klubów, a nie na dziesięć, bo w sezonie 2022 nie dojedzie do powiększenia ligi. Będzie więc to potężny zastrzyk finansowy dla klubów.

Spora część z tej kwoty trafi do regionu lubuskiego. W naszym województwie są dwa kluby sportowe - Falubaz ZIelona Góra i Stal Gorzów. Może się okazać, że do lubuskich klubów z tytułu praw do transmisji trafi łącznie 50 milionów złotych!


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości