Podróż autostradą w kierunku Poznania coraz droższa

13 lutego 2021, 10:18, redakcja@lubuskie24.pl
źródło: Autostrada Wielkopolska
W poniedziałkowy poranek, 15 lutego, podróżujący autostradą A2 w kierunku Poznania zapłacą więcej. Co ważne, podwyżka opłat za przejazd dotyczy jedynie odcinka od Nowego Tomyśla do Konina. Za przejazd lubuskim odcinkiem nadal będziemy płacić 18 złotych.

Od 6 rano w poniedziałek obowiązywać będą nowe stawki na wszystkich trzech 50-kilometrowych odcinkach autostrady A2, zarządzanych przez spółkę Autostrada Wielkopolska. Jadący w kierunku Poznania, już od Nowego Tomyśla zapłacą o złotówkę więcej, niż do tej pory.

Kierowcy kategorii pierwszej (motocykle i pojazdy osobowe o dwóch osiach) zapłacą za każdy odcinek 23 zł. Cięższe pojazdy na każdym z odcinków zapłacą po 34 zł. 52 zł zapłacą kierowcy zestawów trzyosiowych. Jeśli będą miały przyczepy, to koszt wzrośnie do 80 zł za każdy odcinek. Spółka Autostrada Wielkopolska tłumaczy wzrost stawek rosnącymi kosztami utrzymania autostrady i wzrostem inflacji, a także kosztami realizacji wieloletniego planu inwestycyjnego spółki.

Bez zmian pozostaną natomiast opłaty za przejazd A2 z Nowego Tomyśla do Świecka. Kierowcy pierwszej kategorii nadal będą płacić za ten odcinek 18 zł.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości