Żagań: miej wpływ na swoje miasto. Wypełnij ankietę

16 lutego 2021, 12:53, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
źródło: Lubię Żagań / facebook.com/lubiezagan
Miasto Żagań przygotowuje strategię rozwoju na lata 2021-31. Są to dokumenty, w których zostaną nakreślone główne kierunki rozwoju miasta. Teraz każdy mieszkaniec może mieć na to wpływ – wystarczy wypełnić ankietę dostępną na oficjalnych stronach miasta.

Strategia rozwoju to nic innego jak plan rozwoju miasta. Dobrze opracowany dokument przyczynia się do znacznego zwiększenia zmian. Pomysł na miasto jest teraz niezwykle ważny, bo właściwie postawiona „diagnoza” na przyszłe lata sprawi, że miasto będzie rozwijało się w prawidłowy sposób.

Natomiast zła strategia lub po prostu jej brak powoduje, że miasto zmienia się chaotycznie. Rozwój wynika bardziej z bieżących spostrzeżeń, politycznych decyzji, kształtują go mniej lub bardziej spontaniczne reakcje opinii publicznej, naciski i potrzeby deweloperów czy inwestorów.

Aby więc pójść w dobra stronę, każdy mieszkaniec Żagania może wypełnić ankietę, w której wyrazi swoje potrzeby. Ankieta jest bardzo rozbudowana – zawiera aż 31 pytań. Przebrnięcie przez nią nie będzie łatwe, ale każdy indywidualny głos mieszkańca będzie ważny.

Urząd na głosy mieszkańców czeka do 1 marca 2021. Link do ankiety: https://forms.gle/ACFvGTYnx3rYgz3N6


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości