Spłonęła smażalnia ryb. Ruszyła zbiórka na odbudowę [zdjęcia]

18 lutego 2021, 10:00, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Ochotnicza Straż Pożarna w Przytocznej
Cztery godzina trwała akcja gaszenia pożaru budynku smażalni ryb w Wierzbnie w powiecie międzyrzeckim. Pożar wybuchł tuż po 15, w akcji ratunkowej brało udział 12 zastępów ochotniczej i zawodowej straży pożarnej.

Spłonął dawny dworzec kolejowy w Wierzbnie. W budynku prowadzona była też działalność gospodarcza. Podróżujący po krajowej „24” często zatrzymywali się tam, aby kupić smażone ryby. W wyniku pożaru doszczętnie spłonęła smażalnia, ucierpiało też mieszkanie, które znajdowało się nad lokalem. Akcja ratunkowa prowadzona była przez cztery godziny, strażacy oprócz gaszenia ognia, udzielili też pomocy mieszkańcom, którzy opuścili budynek.

Po zakończeniu akcji przyszedł czas na podsumowania. Okazało się, że zniszczenia we wnętrzu są ogromne. Ogień zniszczył doszczętnie smażalnie, wiele pomieszczeń ucierpiało też wskutek akcji strażaków. Dlatego też w internecie od razu ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę.

- Całe życie mojej mamy w jednej chwili spłonęło. Mama dała radę wytrzymać zamknięcie lokali do dziś, ale tego nie przewidział nikt. Ucierpiało też mieszkanie rodziny, która mieszkała nad lokalem. Nic nie mogliśmy zrobić. Stałam tam i tuliłam mamę, żeby nie weszła do środka. Słychać było tylko dźwięk pękającego od temperatury szkła. Ten dźwięk zostanie z nami na długo. Proszę tych, którzy byli u mamy choć raz i tych, którzy odwiedzali ja częściej o pomoc. Nie wiem, czy mama da radę otworzyć smażalnie. Mam nadzieje ze moja mama będzie tak silna jak była do dziś i ze z tym jak ze wszystkim wcześniej sobie poradzi. Liczy się każda złotówka – pisze w apelu do ludzi dobrej woli Kaja.

LINK DO ZRZUTKI -------> https://zrzutka.pl/7g9uds

Właściciele smażalni chcą też pomóc małżeństwu, które mieszkało nad lokalem. Po wstępnych oględzinach mieszkanie wymaga nakładu finansowego. Wybite są okna, mieszkanie jest zalane i zostały zerwane dachówki.

Fotoreportaż


1/6 Pożar w budynku smażalni w Wierzbnie

1/6 Pożar w budynku smażalni w Wierzbnie

2/6 Pożar w budynku smażalni w Wierzbnie

2/6 Pożar w budynku smażalni w Wierzbnie

3/6 Pożar w budynku smażalni w Wierzbnie

3/6 Pożar w budynku smażalni w Wierzbnie

4/6 Pożar w budynku smażalni w Wierzbnie

4/6 Pożar w budynku smażalni w Wierzbnie

5/6 Pożar w budynku smażalni w Wierzbnie

5/6 Pożar w budynku smażalni w Wierzbnie

6/6 Pożar w budynku smażalni w Wierzbnie

6/6 Pożar w budynku smażalni w Wierzbnie

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości