Naćpany 35-latek okradł kościół w Nowej Soli

18 lutego 2021, 10:43, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
Ukradł różańce, pamiątkowe medale, projektor multimedialny i pieniądze. 35-latek dwukrotnie włamał się do kościoła w Nowej Soli. Jak tłumaczył śledczym, był pod wpływem narkotyków.

Ostatnie włamanie do kościoła i na plebanię w Nowej Soli miało miejsce w miniony wtorek. W świątyni zniszczone zostały skrzynki na pieniądze, skradziono też części wyposażenia plebanii. Nieco wcześniej oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem.

- Policjanci, pracując nad tą sprawą, wytypowali kilka osób mogących mieć z nią związek. Ich typowania nie zawiodły. Podczas przeszukania mieszkania jednego z podejrzanych, funkcjonariusze odnaleźli rzeczy mogące pochodzić z kradzieży. Policjanci zatrzymali mieszkańca Nowej Soli, który jak się okazało, dwukrotnie włamał się do kościoła i do plebanii – mówi Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Mężczyzna kradł pieniądze oraz wartościowe rzeczy. Jak się później okazało, jego łupem padł projektor multimedialny, ale zabrał też pamiątkowe medale okolicznościowe oraz różańce.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży z włamaniem. Przyznał się do winy. Oświadczył również, że działał, będąc pod wpływem narkotyków. Okazało się, że dodatkowo jest osobą poszukiwaną celem odbycia kary pozbawienia wolności na okres prawie trzech lat. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem. Za kradzież z włamaniem dodatkowo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Fotoreportaż


1/1 35-latek okradł kościół w Nowej Soli

1/1 35-latek okradł kościół w Nowej Soli

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości