Żary: podczas ucieczki staranował policyjny radiowóz

26 listopada 2020, 11:03
źródło: Lubuska Policja
19-latek pod wpływem narkotyków i bez prawa jazdy staranował policyjny radiowóz. Młody mężczyzna wcześniej nie zatrzymał się do kontroli. Wszystko to działo się na ulicach Żar.

Policjanci z żarskiej drogówki patrolując ulice miasta, zauważyli, że kierowca audi przejeżdżając obok radiowozu gwałtownie przyspieszył. To zwróciło uwagę funkcjonariuszy, którzy postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak mężczyzna zignorował je i zaczął uciekać.

- Kierowca audi uciekając ulicami Żar popełniał liczne wykroczenia drogowe. Wyprzedzał na przejściu dla pieszych oraz nie stosował się do znaków drogowych. Jego ucieczka zakończyła się po zderzeniu z oznakowanym radiowozem, który zablokował drogę. Kierowca próbował jeszcze uciekać pieszo, ale policjanci natychmiast go zatrzymali – mówi Aneta Berestecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

19-latek uciekał przed policją, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania, był też pod wpływem narkotyków. Przeprowadzony test dał wynik pozytywny i wskazał metamfetaminę. Ponadto w trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli również narkotyki przy 19-latku.

Młody mężczyzna został zatrzymany. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za ucieczkę przed policją grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości