Zielona Góra: tędy przebiegać będzie południowa obwodnica miasta

19 lutego 2021, 17:05, redakcja@lubuskie24.pl
foto: UM Zielona Góra
Wycinany jest już las pod budowę południowej obwodnicy Zielonej Góry. Nowa droga jest potrzebna, ponieważ w znacznym stopniu odciąży zapchana Trasę Północną. Jest to największa inwestycja drogowa prowadzona przez miasto.

Drogowcy wkroczą na teren budowy w momencie, kiedy zostanie wycięty las, czyli pod koniec marca 2021 roku. Na południową obwodnicę Zielonej Góry wjedziemy nieopodal Świdnicy. Tam obecnie jest rozjazd na drodze numer 27. Jadąc od Wilkanowa i Zielonej Góry, w lewo skręcimy na obwodnicę południową a w prawo na drogę Świdnica - Trasa Północna. Dalej droga ominie Ochlę, przejdzie pomiędzy kąpieliskiem a skansenem, od południa ominie Jędrzychów i następnie pobiegnie przez las pomiędzy „starą” Zieloną Górą a Drzonkowem i Raculą. Dzięki budowie południowej obwodnicy ruch tranzytowy ominie te sołectwa.

Na obwodnicy o długości 12,7 km znajdą się cztery ronda umożliwiające bezpieczny zjazd w inne drogi. Powstanie również pięć obiektów mostowych umożliwiających bezpieczny przejazd i przejście pod obwodnicą na drugą stronę. Trzy z nich będą ekologiczne, czyli przystosowane do przemieszczania się zwierząt. Koszt wybudowania obwodnicy to niewiele ponad 127 milionów złotych. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości