Zielona Góra: tędy przebiegać będzie południowa obwodnica miasta

19 lutego 2021, 17:05, redakcja@lubuskie24.pl
foto: UM Zielona Góra
Wycinany jest już las pod budowę południowej obwodnicy Zielonej Góry. Nowa droga jest potrzebna, ponieważ w znacznym stopniu odciąży zapchana Trasę Północną. Jest to największa inwestycja drogowa prowadzona przez miasto.

Drogowcy wkroczą na teren budowy w momencie, kiedy zostanie wycięty las, czyli pod koniec marca 2021 roku. Na południową obwodnicę Zielonej Góry wjedziemy nieopodal Świdnicy. Tam obecnie jest rozjazd na drodze numer 27. Jadąc od Wilkanowa i Zielonej Góry, w lewo skręcimy na obwodnicę południową a w prawo na drogę Świdnica - Trasa Północna. Dalej droga ominie Ochlę, przejdzie pomiędzy kąpieliskiem a skansenem, od południa ominie Jędrzychów i następnie pobiegnie przez las pomiędzy „starą” Zieloną Górą a Drzonkowem i Raculą. Dzięki budowie południowej obwodnicy ruch tranzytowy ominie te sołectwa.

Na obwodnicy o długości 12,7 km znajdą się cztery ronda umożliwiające bezpieczny zjazd w inne drogi. Powstanie również pięć obiektów mostowych umożliwiających bezpieczny przejazd i przejście pod obwodnicą na drugą stronę. Trzy z nich będą ekologiczne, czyli przystosowane do przemieszczania się zwierząt. Koszt wybudowania obwodnicy to niewiele ponad 127 milionów złotych. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości