Strażacy z Kargowej mają już ratowniczego quada

23 lutego 2021, 11:51, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: OSP KSRG Kargowa
Coraz częściej jednostki OSP w Polsce, oprócz floty pojazdów ciężarowych, decydują się na zakup pojazdu typu quad. Taki pojazd trafił ostatnio do OSP Kargowa. Zakup pojazdu nie byłby możliwy bez pomocy ludzi dobrej woli.

Wykorzystanie quadów podczas akcji ratunkowych gwarantuje zwrotność, łatwość dotarcia do trudnych miejsc i niezawodność. Dodatkowym atutem jest bez wątpienia niska waga pojazdów, dzięki czemu manewrowanie nimi nie sprawia trudności. Dlatego też coraz więcej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych kupuje tego typu pojazdy. Niestety, jednostki OSP nie mogą liczyć na rządowe wsparcie w tym zakresie, dlatego też z reguły na zakup quadów ratunkowych składają się sami mieszkańcy i sponsorzy. Tak właśnie było w Kargowej.

- Od pół roku szukaliśmy sponsorów i środków na zakup quada strażackiego. Do grudnia mieliśmy już uzbieraną pełną kwotę, dzięki naszym sponsorom i zaczęliśmy realizację zamówienia. Oferta była już przygotowana. Oczywiście sytuacja epidemiologiczna spowodowała opóźnienie dostaw pojazdów do producentów. Dlatego pojazd był w salonie dopiero na początku lutego. Był to jedyny dostępny egzemplarz od maja poprzedniego roku i firma specjalnie zostawiła i przygotowała go dla naszej jednostki – opowiadają ochotnicy z OSP Kargowa.

Strażacy-ochotnicy gotowego quada odebrali 13 lutego. Ten specjalistyczny pojazd kosztował 32 800 złotych. Za te pieniądze OSP zakupiło quada marki CF MOTO. Zamontowano też sygnały świetlno-dźwiękowe z homologacją oraz przyczepkę do transportu quada. Wszystkie środki na zakup są od sponsorów i z pieniędzy z akcji złom.

- Dziękujemy przede wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do realizacji przedsięwzięcia. Wasza dobroć nie zna granic – piszą ochotnicy z OSP Kargowa.

Fotoreportaż


1/4 Nowoczesny quad ratowniczy w OSP Kargowa

1/4 Nowoczesny quad ratowniczy w OSP Kargowa

2/4 Nowoczesny quad ratowniczy w OSP Kargowa

2/4 Nowoczesny quad ratowniczy w OSP Kargowa

3/4 Nowoczesny quad ratowniczy w OSP Kargowa

3/4 Nowoczesny quad ratowniczy w OSP Kargowa

4/4 Nowoczesny quad ratowniczy w OSP Kargowa

4/4 Nowoczesny quad ratowniczy w OSP Kargowa

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości