Gościkowo: tragiczny pożar w domu jednorodzinnym

23 lutego 2021, 12:51, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: PSP Świebodzin
W nocy z 22 na 23 lutego w Gościkowie koło Świebodzina doszło do pożaru budynku jednorodzinnego. Niestety w płomieniach zginęła jedna osoba, która nie zdołała się uratować.

Informacje o pożarze w Gościkowie dyżurny Komendy Powiatowej Straży Pożarnej otrzymał tuż przed północą. Natychmiast na miejsce zadysponowano strażaków z PSP w Świebodzinie oraz strażaków ochotników z OSP Lubrza i OSP Rusinów.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęta jest dolna część budynku. Ogień wychodził oknami na poziomie parteru, a zadymienie wydostawało się z połowy obiektu na poziomie parteru i spod połaci dachu.

Strażacy natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej. Działania zastępów w pierwszej fazie trwania akcji polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego wody. Z płonącego budynku zdążyły uciec trzy osoby, niestety jedna pozostała wewnątrz. Ratownicy dotarli do pomieszczenia, w którym miała znajdować się osoba i stłumili płomienie przy użyciu prądu wody. Po przeszukaniu pomieszczenia natrafiono na ciało człowieka.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Wspólnie z biegłymi z zakresu pożarnictwa ustalać będą przyczyny pożaru.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości