Remont mostu w Świerkocinie. Mieszkańcy sami zorganizowali sobie transport

23 lutego 2021, 13:01, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze
Do końca czerwca trwać mają prace przy przebudowie mostu w ciągu drogi wojewódzkiej numer 131 w Świerkocinie. Mieszkańcy nie chcą jeździć codziennie objazdem kilkadziesiąt kilometrów przez Gorzów, znaleźli sposób na dotarcie do szkoły, czy pracy.

Objazd remontowanego mostu to blisko 60 kilometrów. Wykonawca dał jednak możliwość przejścia pieszym. To sprytnie wykorzystali mieszkańcy, którzy pozostawiają auta po obu stronach drogi. Umawiają się na wspólne przejazdy, aby ułatwić sobie życie.

- Chcemy bardzo podziękować mieszkańcom, lokalnej społeczności i użytkownikom, za zorganizowanie się i wzajemną pomoc w zakresie transportu. Jesteśmy pod wrażeniem i jeszcze raz przepraszamy za utrudnienia związane z czasowym wyłączeniem obiektu z ruchu kołowego – czytamy w komunikacie wydanym przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.

Jak tłumaczą urzędnicy, nie było innego sposób, tylko zamknięcie mostu na czas robót. Prace polegają na całkowitej rozbiórce oraz wykonaniu nowej żelbetowej płyty pomostowej, oraz naprawie i wzmocnieniu stalowych elementów konstrukcyjnych mostu, co wyklucza możliwość połówkowego prowadzenia ruchu w sposób bezpieczny dla użytkowników.

Na remontowanym moście prowadzone są roboty związane z naprawą i wzmocnieniem konstrukcji stalowej, podwieszaniem podestów roboczych i montażem deskowań zabezpieczających przed przedostawaniem się zanieczyszczeń (gruzu) do rzeki i rozbiórka płyty pomostowej. Po wykonaniu tego zakresu rozpocznie się deskowanie i zbrojenie nowej płyty.

Fotoreportaż


1/6 Remont mostu w Świerkocinie

1/6 Remont mostu w Świerkocinie

2/6 Remont mostu w Świerkocinie

2/6 Remont mostu w Świerkocinie

3/6 Remont mostu w Świerkocinie

3/6 Remont mostu w Świerkocinie

4/6 Remont mostu w Świerkocinie

4/6 Remont mostu w Świerkocinie

5/6 Remont mostu w Świerkocinie

5/6 Remont mostu w Świerkocinie

6/6 Remont mostu w Świerkocinie

6/6 Remont mostu w Świerkocinie

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości