Wybuch ulatniającego się gazu z butli w domku jednorodzinnym

24 lutego 2021, 13:22
fot. OSP Świdnica
W środowe południe w miejscowości Kotowice w gminie Nowogród Bobrzański doszło do wybuchu gazu ulatniającego się z butli z gazem znajdującej się w domu jednorodzinnym. Siła wybuchu była na tyle duża, że uszkodzone zostały drzwi oraz wyleciały szyby z okien. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W środę 24 lutego o godz. 12.03 dyżurny zielonogórskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wybuchu butli z gazem w domu jednorodzinnym w miejscowości Kotowice w gminie Nowogród Bobrzański. Na miejsce zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej.

- Kiedy zastępy dotarły na miejsce okazało się, że nie doszło do wybuchu samej butli, tylko do wybuchu gazu ulatniającego się z butli. Na szczęście nie doszło do pożaru. Strażacy wynieśli butlę na zewnątrz i sprawdzili miernikami mieszkanie – opowiada Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Zielonej Górze.

W momencie wybuchu w środku przebywały trzy osoby. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Siła wybuchu zniszczyła jedynie drzwi wejściowe oraz wyleciały szyby z okien.


Podziel się


Komentarze



Pozostałe wiadomości