Zielonogórski Rower Miejski powraca!

26 lutego 2021, 10:32, redakcja@lubuskie24.pl
źródło: facebook.com/PrezydentKubicki/
Już od poniedziałku, 1 marca mieszkańcy Zielonej Góry będą mogli ponownie korzystać z miejskich rowerów w Winnym Grodzie. Do dyspozycji mieszkańców będzie 400 pojazdów zlokalizowanych w 40 miejscach.

W 2020 roku Zielonogórski Rower Miejski wypożyczono blisko 137 tysięcy razy. W samym 2020 roku użytkownicy ZRM wynajmowali jednoślady przez 31743 godziny – to prawie 87 lat ciągłego wynajmu jednego roweru! Łącznie Zielonogórski Rower Miejski liczy już sobie blisko 35 tys. użytkowników, a tylko w tym roku dołączyło do niego ponad 3400 osób.

W ofercie znajdą się tradycyjnie już rowery standardowe, tandemy oraz modele familijne typu cargo – informuje portal wzielonej.pl. Aby wypożyczyć rower, trzeba najpierw zarejestrować się w systemie na specjalnie stworzonej stronie internetowej. Aby aktywować konto, należy wpłacić na nie minimum 10 złotych opłaty inicjacyjnej.

Wypożyczenie roweru jest bardzo proste. Należy podejść do terminala i nacisnąć „Wypożycz”. Później trzeba postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Wypożyczenie każdego typu roweru do 20 minut jest bezpłatne. Wypożyczając rower standardowy od 21 do 60 minuty, zapłacisz 2 zł. Druga i każda kolejna godzina to dodatkowo 4 zł. Opłaty za poszczególne godziny są sumowane i pobierane po zakończeniu wypożyczenia. Liczy się każda rozpoczęta godzina. Np. jeżeli wypożyczenie trwało 2,5 godziny to opłatę za przejazd należy zsumować następująco: 2 zł + 4 zł + 4 zł = 10 zł. Wypożyczenie roweru jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy użytkownik posiada na koncie minimum 10 zł.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości