Coraz drożej na stacjach benzynowych w całym regionie lubuskim

26 lutego 2021, 12:12, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
W ostatnich dniach lutego paliwa na stacjach po raz kolejny w tym roku podrożały, a skala podwyżek w przypadku benzyn i diesla przekroczyła 10 groszy – donosi branżowy portal e-petrol.pl

Tankujemy i płaczemy. Podwyżki cen paliw na lubuskich stacjach, możemy odczuć już wyraźnie. Cena litra paliwa 95 niebezpiecznie zbliża się do granicy 5 złotych. Skąd takie ceny? Konsekwentnie drożejąca ropa naftowa, której cena przekracza już 65 dolarów za baryłkę, powoduje, że tankowanie kosztuje coraz więcej – informują eksperci z e-petrol.pl.

Jak się okazuje, w ciągu ostatniego tygodnia najbardziej, bo aż o 12 groszy, podrożała benzyna 98-oktanowa - w sprzedaży detalicznej jej litr jest oferowany po 5,16 zł. O 11 groszy więcej kierowcy płacą również za tankowanie Pb95 i oleju napędowego, których średnie, ogólnopolskie ceny wynoszą dziś 4,86 i 4,85 zł/l. Zwyżkowa tendencja nie ominęła wyraźnie drożejącego także w hurcie autogazu - jego litr kosztuje przeciętnie 2,42 zł, tj. o 8 groszy więcej niż przed tygodniem.

Powyższe ceny są uśrednione i dotyczą całego kraju. W wielu miejscach ceny paliw mogą różnić o kilka, a nawet kilkanaście groszy na litrze.

Poniżej przykładowe ceny 1 litra benzyny bezołowiowej 95 oktanowej ze stacji w Zielonej Górze i Gorzowie z ostatnich dni:

Zielona Góra:

Intermarche, Batorego 61, Zielona Góra – 4,72 zł/litr

Circle K, Aleja Konstytucji 3 maja, Zielona Góra – 4,82 zł

Orlen, Fabryczna 3, Zielona Góra - 4,85 zł

E.Leclerc, Stefana Wyszyńskiego 18, Zielona Góra 4,66 zł

Gorzów Wielkopolski:

Intermarche Fredry/Pomorska - 4,75 zł

PKN Orlen, Złotego Smoka - 4,86 zł

BP, Grobla - 4,89 zł

Aktualne ceny z Gorzowa Wielkopolskiego dostępne są na portalu gorzowianianin.com, w zakładce PALIWA


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości