25-latka pod wpływem narkotyków uciekała ulicami Żagania

26 lutego 2021, 13:16, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
Była pod wpływem metamfetaminy, nie miała uprawnień, a samochód był bez ubezpieczenia i przeglądu. Po krótkim pościgu ulicami Żagania policjanci zatrzymali 25-letnią kobietę.

Całe zdarzenie miało miejsce w czwartek, 25 lutego. Dzielnicowa żagańskiej jednostki podczas pełnienia służby zauważyła w Żaganiu na ul. Armii Krajowej pojazd opel, którego kierująca na widok policyjnego radiowozu zaczęła wykonywać gwałtowne manewry i łamać przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze podjęli kontrolę drogową, jednak kierująca oplem pomimo wydanych sygnałów błyskowych i dźwiękowych kontynuowała jazdę ulicami Żagania. Rozpoczął się pościg za samochodem, do którego włączyły się inne policyjne patrole.

Po przejechaniu ul. Wojska Polskiego kierująca skręciła w prawo, w ulicę Skarbową, gdzie droga prowadzi między innymi w rejon ogródków działkowych. W pewnym momencie kiedy kobieta nie miała już możliwości kontynuowania dalszej jazdy, zatrzymała pojazd, wysiadła z niego i podjęła pieszą ucieczkę, a w pościg za nią udali się policjanci, którzy włączyli się do pościgu. Funkcjonariuszom udało się osobę zatrzymać.

W trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili, co było powodem niezatrzymania się 25-latki do kontroli. Nie posiadała ona uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd, którym kierowała, nie posiadał ważnych badań technicznych oraz aktualnego ubezpieczenia OC. Kobieta została przebadana na zawartość środków odurzających w organizmie, wstępne badania policyjnym narkotestem wykazały, że znajduje się pod wpływem metaamfetaminy. Kobieta została osadzona w policyjnym areszcie.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości