236 km/h po S3. Wyczyn pirata nagrały policyjne kamery

1 marca 2021, 15:25
foto: Lubuska Policja
Jechał po drodze ekspresowej blisko 240 kilometrów na godzinę. 35-latek tłumaczył, że jedzie z Warszawy na pilne spotkanie w Szczecinie. Policjanci z gorzowskiej drogówki odstąpili od wymierzenia mandatu i skierowali sprawę do sądu.

Podczas służby policjanci gorzowskiej drogówki jechali trasą s3 w stronę Myśliborza, gdy zauważyli osobowe auto jadące sporo za szybko. Policjanci w nieoznakowanym radiowozie ruszyli za kierowcą. 35-latek z Warszawy jechał swoim pojazdem aż 236 kilometrów na godzinę, czyli niemal dwukrotnie za szybko. Kierowca tłumaczył, że spieszy się do Szczecina w związku z zawodowymi obowiązkami.

Jego jazda musiała spotkać się ze zdecydowaną reakcją policjantów. Za znaczne przekroczenie prędkości Funkcjonariusze odstąpili od ukarania kierowcy mandatem i sprawę skierowali do sądu, który zadecyduje o wysokości kary.

Funkcjonariusze grupy Speed codziennie patrolują ulice Gorzowa, ale także są na drogach wojewódzkich i krajowych. Policjanci pojawiają się także na trasie S3, którą podróżuje wielu zmotoryzowanych. Na drodze ekspresowej maksymalna prędkość to 120 kilometrów na godzinę.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości