„Markowe” ciuchy i buty zarekwirowane przez policjantów

2 marca 2021, 08:31, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą przeprowadzili działania na terenie zielonogórskiej giełdy towarowej, pod kątem handlu podrobioną odzieżą i kosmetykami. W wyniku kontroli zlikwidowali stoiska i zatrzymali pięciu obywateli Bułgarii w wieku od 34 do 52 lat.

Na prowadzonych przez nich stoiskach policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilkaset sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi światowych marek oraz kilkadziesiąt par butów noszących również podrobione znaki.

Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani. Usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym, co zgodnie z Ustawą prawo własności przemysłowej podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież, a sąd zdecyduje co dalej stanie się z odzieżą. Większość osób pokrzywdzonych złożyła już w tej sprawie wnioski o ściganie osób zajmujących się sprzedażą „podróbek”.Wartość strat spowodowanych działalnością zatrzymanych mężczyzn policjanci szacują na ponad 350 tysięcy złotych.

Każdego roku policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymują osoby, które oszukują producentów odzieży, sprzedając towar z podrobionymi znakami różnych światowych marek. Najczęściej są to marki ekskluzywne i luksusowe, za których produkty trzeba zapłacić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości