Dziarscy seniorzy z DPS tańczą w rytm znanego utworu. Zobacz wideo!

2 marca 2021, 10:01, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
źródło: DPS Trzebiechów
Jerusalema dance challenge, to wyzwanie, które zalało sieci społecznościowe w drugiej połowie 2020 roku. W rytm dźwięków południowoafrykańskiego muzyka tańczyło już wiele grup – ratownicy, policjanci, urzędnicy, a nawet obsługa linii lotniczych. Teraz, nieco radości w swoje życie dzięki tej piosence wnieśli pensjonariusze DPS w Trzebiechowie.

W utworze „Jerusalema” motywem wiodącym jest tęsknota za domem. A któż inny może bardziej tęsknić za własnym domem, jak nie pensjonariusze domów pomocy społecznej. I to właśnie oni są bohaterami nagrania, które niedawno pojawiło się w sieci.

Kilkunastu pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie w województwie lubuskim wraz z personelem zatańczyli w rytm dźwięków utwory Jeruslaema. Na filmie umieszczonym w mediach społecznościowych widać, jak dziarscy seniorzy, nawet będący na wózkach inwalidzkich kołyszą się w rytm muzyki. Pomagają im pracownicy DPS-u, którzy również występują w teledysku.

- Bawiliśmy się przy tym świetnie. Był to wyjątkowy czas, a efekt naszej zabawy możecie ocenić sami – pisali na swoim profilu na FB autorzy nagrania.

Południowoafrykańska piosenka „Jerusalema” autorstwa Master KG zyskała nowe życie dzięki grupie tanecznej z Angoli. Utwór daje ludziom na całym świecie poczucie bycia częścią wspólnoty w trakcie izolacji spowodowanej pandemią COVID-19.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości