Zielonogórzanie kochają swoje miasto

2 marca 2021, 11:12, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: UM Zielona Góra
Rzeczpospolita po raz kolejny przeprowadziła ranking miast. W trójce badanych miast znalazła się Zielona Góra, która znacznie wybiła się przed Kraków i Bydgoszcz. Mieszkańcy chwalą transport publiczny, sieć dróg, chodników i ścieżek rowerowych, dostępność Urzędu Miasta oraz ofertę rekreacyjną. Ochrona zdrowia i rynek pracy są natomiast oceniane najsłabiej.

Jak oceniasz poziom życia w swoim mieście? Takie pytanie zadała pracownia IBRIS mieszkańcom Zielonej Góry. 94% z nich odpowiedziało, że dobrze. Ani dobrze, ani źle odpowiedziało 6 procent respondentów. Nie było osoby, która miałaby negatywną ocenę Zielonej Góry.

IBRIS pytał też, jak oceniasz w swoim mieście ochronę zdrowia. W Zielonej Górze jest to 29% pozytywnych odpowiedzi, tyle samo służbę zdrowia oceniło jako "ani dobrze, ani źle". Negatywną opinię miejscowej służbie zdrowia w Winnym Grodzie wystawiło aż 42% pytanych.

- Siłą tego miasta są ludzie, którzy tutaj żyją! To dzięki Wam wszystkim, Zielona tak szybko się rozwija i idzie do przodu w ostatnich latach. Wynik bardzo dobry i daje radość, ale … ale również wiem ile jest jeszcze do zrobienia - przekonywał prezydent Janusz Kubicki.

Transport publiczny w Zielonej Górze pozytywnie oceniło aż 84% pytanych, a bezpieczeństwo publiczne - 59%. Źle o bezpieczeństwie publicznym wypowiada się 11% pytanych.

IBRIS zapytał też o ocenę działalności prezydenta. I tutaj zielonogórzanie zaskoczyli bardzo pozytywnie - aż 74% respondentów jest zdania, że prezydent Janusz Kubicki swoją funkcję wypełnia dobrze. Przeciwnego zdania był co 4 pytany. Rządy Kubickiego negatywnie ocenia 25% respondentów.

Badanie CATI zostało zrealizowane w dniach 22-24 lutego 2021 r. na 500-osobowych grupach respondentów w każdym z miast.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości