Na DK22 ma być bezpieczniej. Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania na Kołczyn

2 marca 2021, 12:13, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
Trwają już prace na skrzyżowaniu drogi krajowej 22 z drogą powiatową na Kołczyn/Sulęcin. Niedawno wycięte zostały drzewa tuż przy skrzyżowaniu, drogowcy zabierają się do pracy.

To dość niebezpieczne skrzyżowanie. Ruchliwa trasa 22 krzyżuje się tutaj z drogą w kierunku Sulęcina. Niejednokrotnie dochodziło tu do niebezpiecznych zdarzeń. Rozpędzeni kierowcy nie zważali na podwójną linię ciągłą oraz na stojące na środku drogi pojazdy, które oczekiwały na możliwość skrętu w lewo. Teraz to się zmieni.

Skrzyżowanie zostanie rozbudowane, powstaną dodatkowe pasy ruchu dla skręcających w lewo z drogi z pierwszeństwem przejazdu. Przy skrzyżowaniu pojawia się też wyspy dzielące.

Zmiany będą też na drodze powiatowej, która krzyżuje się w tym miejscu z krajową „22”. Na drodze powiatowej nr 1278F rozbudowane zostaną dwa odcinki: północny z kierunku Kołczyn o długości 138 m i południowy z kierunku Sulęcin o długości 149 m. Droga powiatowa zyska łuki, nie będzie już wjazdu na wprost na krajówkę. To zapewne spowoduje, że kierowcy będą musieli bardziej uważać.

Zakres prac obejmuje także budowę oświetlenia drogowego, budowę urządzeń melioracyjnych, wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego. Przebudowane zostaną także sieci wodociągowej, elektroenergetycznej, telekomunikacyjnej i sanitarnej.

Inwestycja prowadzona przez GDDKiA. Wykonawca ma 8 miesięcy, bez okresów zimowych, na wykonanie zadania.

Fotoreportaż


1/3 Przebudowa skrzyżowania na DK22

1/3 Przebudowa skrzyżowania na DK22

2/3 Przebudowa skrzyżowania na DK22

2/3 Przebudowa skrzyżowania na DK22

3/3 Przebudowa skrzyżowania na DK22

3/3 Przebudowa skrzyżowania na DK22

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości