„Samoróbką” ciągnika wjechał w ogrodzenie. Kierowca był pijany i bez uprawnień

4 marca 2021, 12:38
fot. Lubuska policja
Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 37-letni mężczyzna, który nie mając uprawnień do kierowania, poruszał się po drodze „samoróbką” ciągnika i wjechał w ogrodzenie. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu. Pojazd, który nie powinien poruszać się po drogach publicznych, zabezpieczono na policyjnym parkingu. Sprawa trafi do sądu.

Policjanci z krośnieńskiej drogówki otrzymali w środę 3 marca zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który w miejscowości Bobrowice uszkodził betonowy płot. Jak wynikało z relacji świadka, który jadąc w kierunku wsi, za poruszającym się środkiem jezdni pojazdem przypominającym ciągnik rolniczy, zauważył jak pojazd będąc już w miejscowości, w pewnym momencie zjeżdża z drogi i uderza w ogrodzenie.

- Kierującym okazał się 37-latek, od którego czuć było woń alkoholu. Badanie wykazało, że ma w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. Natomiast pojazd przypominający mniejszy ciągnik rolniczy był „samoróbką” niedopuszczoną do ruchu, którą zgodnie z przepisami nie może poruszać się po drogach publicznych – mówi Justyna Kulka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. 

Pojazd trafił na policyjny parking. Z kolei mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu oraz za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Grozi mu do 2 lat więzienia.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości