Zdarzenie trzech aut i karetki na ekspresowej "trójce"

4 marca 2021, 18:49, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Pomoc Drogowa FiX-CAR
Zdarzenie drogowe na drodze ekspresowej S3 na odcinku pomiędzy Zieloną Górą a Sulechowem. Na wysokości Cigacic, na pasie ruchu w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego doszło do zderzenia kilku samochodów.
Do zdarzenia na lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3 doszło tuż po godzinie 18:00. Jak wynika z informacji przekazanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, do zderzenia trzech pojazdów osobowych oraz kartki pogotowia doszło na wysokości Cigacic, na moście przez rzekę Odrę. Jest to 180 kilometr drogi S3.

Ze wstępnych informacji wynika, że w zdarzeniu poszkodowana jest jedna osoba, zablokowane są oba pasy ruchu, ale droga jest częściowo przejezdna, bo ruch odbywa się pasem awaryjnym. Kierowcy jadący od Zielonej Góry w kierunku Gorzowa muszą liczyć się z utrudnieniami.

- Na moście doszło do zderzenia dwóch aut. Kiedy karetka z kierowcą i ratownikiem dojeżdżała na miejsce zdarzenia, zaczęła zwalniać. Kierujący autem jadący za karetką nie wyhamował i uderzył w karetkę. Pracownicy pogotowia udzielili pierwszej pomocy osobom biorącym udział w zdarzeniu, zanim na miejsce dojechała druga karetka - opowiada Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy zielonogórskiej straży pożarnej.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości