Zmiany w kursowaniu pociągów do Warszawy

5 marca 2021, 08:45, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: PKP PLK
Wybierasz się pociągiem do stolicy? Sprawdź rozkład jazdy. Od połowy marca, w związku z modernizacją Warszawskiego Węzła Komunikacyjnego, część pociągów ominie dworzec zachodni i centralny. IC Lubuszanin dojedzie do dworca Warszaw Gdańska.

Modernizacja stacji Warszawa Zachodnia sprawi, że część pociągów kursujących przez Warszawę, począwszy od 14 marca br., będzie jeździć trasami okrężnymi. Wśród nich są także połączenia z regionu lubuskiego. Zmian niewiele, bo samych pociągów do Warszawy odjeżdża od nas niewiele, ale planując w drugiej połowie marca podróż do stolicy, należy o tym pamiętać.

Swój bieg zaczynać i kończyć na stacji Warszawa Gdańska z pominięciem dworca Warszawa Zachodnia i Warszawa Centralna mieć będzie pociąg IC 17100/71101 Zamenhof relacji Warszawa Gdańska – Zielona Góra – Warszawa Gdańska (w stronę Zielonej Góry od 14 marca, z Zielonej Góry od 26 marca)

Natomiast pociąg IC 72101 Lubuszanin relacji Zielona Góra/Gorzów Wielkopolski – Chełm przejeżdżać będzie przez stolicę tylko z jednym postojem – na stacji Warszawa Gdańska.

Szczegółowe informacje na temat zmian kursowania pociągów do i z Warszawy, możemy znaleźć na specjalnie stworzonej stronie internetowej: https://www.intercity.pl/wwk

 

 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości