W powiecie żagańskim powstaną nowe ścieżki rowerowe

5 marca 2021, 09:26, redakcja@lubuskie24.pl
Trwają prace nad koncepcją stworzenia sieci ścieżek rowerowych łączących miejscowości powiatu żagańskiego. W siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu odbyło się spotkanie, podczas którego omówiono plany współpracy oraz możliwości inwestycyjne, w tym pozyskania wsparcia zewnętrznego do budowy tras dla miłośników dwóch kółek oraz zdrowego stylu życia.

- Nie ustajemy w pracach nad stworzeniem bezpiecznej i komfortowej komunikacji rowerowej łączącej Szprotawę z ościennymi miejscowościami – mówi Burmistrz Mirosław Gąsik, który był gościem Starosty Żagańskiego Henryka Janowicza. Musimy połączyć siły, aby zaoferować swoim mieszkańcom trasy, które będą służyły jako alternatywny sposób transportu oraz będą pełniły funkcje turystyczne, sportowe i rekreacyjne. Mam nadzieję, że dzięki współpracy oraz wykorzystaniu posiadanych zasobów uda nam się już wkrótce skomunikować Powiat Żagański, oraz stworzyć trasy rowerowe o znaczeniu ponadregionalnym. Jest to ważny krok w kierunku realizacji koncepcji naszego lokalnego Zielonego Ładu, czyli proekologicznych przedsięwzięć składających się na zrównoważony rozwój gminy i powiatu, zgodnie z zasadą „myśl globalnie, działaj lokalnie”.

Ścieżki rowerowe w Szprotawie powstaną dzięki 21-milionowemu dofinansowaniu, w ramach kilkuletniego projektu rozbudowy ulic Żagańskiej, Sobieskiego, Niepodległości, Mickiewicza, Basztowej, Bronka Kozaka, Głogowskiej, Plac Komuny Paryskiej, Kościuszki i Chodkiewicza, a także ulic Akacjowej, Brzozowej i Klonowej w Wiechlicach.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości