Z kolędą ksiądz do nas nie przyjdzie. My pójdziemy do niego

27 listopada 2020, 09:27
Z wizytą duszpasterską ksiądz nie przyjdzie do nas do domu. Za to my mamy przyjść do niego. Zamiast odwiedzin w domach parafian duszpasterze będą zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic lub rejonów parafii na spotkanie kolędowe w kościele.

Kolędowanie będzie organizowane po wieczornej Mszy św. z zachowaniem przepisów sanitarnych – poinformował na swoich łamach Gość Zielonogórsko-Gorzowski.

Nie ma jeszcze dokładnych wytycznych dla poszczególnych parafii w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, ani planu naszych wizyt duszpasterskich w poszczególnych parafiach, ale wiemy, że oprócz śpiewu kolęd, spotkanie obejmie czytanie Ewangelii i słowo duszpasterza wraz z informacjami o życiu parafii. Będzie także modlitwa i błogosławieństwo z rozdaniem pamiątkowych obrazków. Uczestnicy zostaną zachęceni do wspólnej modlitwy po powrocie do domu i pokropienia mieszkania wodą święconą zabraną z kościoła.

Co w przypadku, gdy wierny nie będzie mógł sam dotrzeć do parafii? -Proboszcz będzie mógł również zaproponować parafianom, że w szczególnych przypadkach, takich jak błogosławieństwo nowego mieszkania czy odwiedziny osoby chorej lub niepełnosprawnej, istnieje możliwość krótkiej indywidualnej wizyty duszpasterskiej z zachowaniem rygorów sanitarnych. Warunkiem jest jednak wyraźne zaproszenie przez wiernych – czytamy na łamach Gościa Niedzielnego.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości