Śmieci mocno podrożeją – o ponad 100%

27 listopada 2020, 09:50
Złe informacje dla mieszkańców skupionych wokół Międzygminnego Związku Eko-przyszłość, czyli dla mieszkańców powiatu nowosolskiego i wschowskiego oraz gminy Kargowa i Bojadła z powiatu zielonogórskiego. Czekają Was podwyżki opłat za wywóz śmieci.

Od 1 stycznia mieszkańcy zapłacą za wywóz segregowanych śmieci aż 32 złote za 1 osobę. To skok o ponad 100%, bo do tej pory wywóz odpadów komunalnych kosztował 15 złotych za osobę.

- Wiem, że podwyżka jest ogromna, ale została spowodowana przede wszystkim niezależną od nas zmianą przepisów ustawowych wprowadzających nowe zasady gospodarowania odpadami (zwiększany jest wymagany poziom recyklingu), skokową podwyżką opłat środowiskowych (o około 60%) oraz zmianami w kosztach bieżących ponoszonych przez operatora (płaca minimalna i energia) – tłumaczy Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli

- Mam pełną świadomość co się robi z posłańcami przynoszącymi złe informacje, ale w tej sytuacji nie było innego wyjścia. Niestety w samorządowej pracy trzeba czasami podejmować także trudne i niepopularne z punktu widzenia Naszych Mieszkańców decyzje – dodaje prezydent Milewski.

Nie będzie też podziału na śmieci segregowane i niesegregowane. Brak segregacji powoduje wszczęcie postępowania administracyjnego i nałożenie kar na właściciela nieruchomości.

Pod wpisem od razu rozgorzała ogromna dyskusja:

- Nie zgadzam się już płacę 60 złotych za śmieci miesięcznie. Trafia mnie, bo od stycznia będzie dużo droższa jeszcze energia elektryczna – komentuje pani Aurelia

- Teraz płacę 90 zł od stycznia to będzie 192 zł i szału idzie dostać na to, co się dzieje. Rozumiem 5 zł, bo wszystko idzie w górę, ale aż tyle – pisze Pani Dominika.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości