Pijany Ukrainiec wiózł 4-letnie dziecko

10 marca 2021, 08:49
foto: Lubuska Policja
Jechał swoim volvo zygzakiem po ulicach Nowej Soli. Zauważył to jeden z kierowców i gdy tylko nadarzyła się okazja, wybiegł ze swojego samochodu i zabrał kluczyki kierującemu. Okazało się, że pijany 35-latek wiezie ze sobą dziecko.

Jednym z przechodniów znajdujących się w pobliżu był nowosolski policjant wydziału kryminalnego, który szybko podbiegł do pojazdu i zatrzymał kierującego volvo. Mając świadomość niebezpieczeństwa, jakie stwarza nietrzeźwa osoba na drodze, w szybki sposób obezwładnił agresywnego mężczyznę. Policjant wyczuł od niego woń alkoholu. Następnie funkcjonariusz wezwał na miejsce umundurowany patrol Policji i wraz z kierującym oczekiwał na przybycie mundurowych.

35-latek nie chciał poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, więc została mu pobrana krew. Mężczyzna został zatrzymany. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że obywatel Ukrainy nie posiada uprawnień do kierowania. Bardzo nieodpowiedzialne było to, że będąc nietrzeźwym, zdecydował się przewozić 4-letnie dziecko oraz dorosłą pasażerkę.

Za popełnione przestępstwo i wykroczenia mężczyzna odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości