Nadciągają czarne chmury. W lubuskim popsuje się pogoda

10 marca 2021, 10:08, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
Czekacie na wiosnę? My również. Jednak synoptycy nie mają dla nas zbyt dobrych wieści. Przez najbliższy tydzień deszcz i deszcz ze śniegiem będzie nam towarzyszył przez praktycznie cały czas. Jedyny pozytyw to taki, że temperatura – nawet w nocy – nie spadnie poniżej zera.

Wiosna już tuż, tuż, ale zanim nadejdzie, jeszcze musimy przetrwać chłodne i deszczowe przedwiośnie. I tak właśnie będzie od czwartku – 11 marca przez kolejne 7-8 dni. Jeżeli spojrzymy na długoterminowe prognozy pogody dla naszego regionu, to wyraźnie widać, że chmury przesłonią całkowicie niebo. Będzie niestety pochmurno, deszczowo i ponuro.

Deszcz, a nawet deszcz ze śniegiem zacznie padać już od wczesnych godzin porannych w czwartek. Synoptycy przewidują, ze przez cały dzień, na terenie regionu może spać nawet 19 mm deszczu lub deszczu ze śniegiem na każdy metr kwadratowy.

Co prawda w przerwach pomiędzy opadami gdzieniegdzie pokaże się na chwilę słońce, ale na dłuższe rozpogodzenia nie mamy co liczyć. Na lepszą pogodę będziemy musieli poczekać do pierwszego dnia wiosny. Pogodniej będzie już o 21 marca.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości