12 firm chce wybudować parking przy palmiarni. Kosztować ma 30 milionów!

10 marca 2021, 13:55, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
materiały UM Zielona Góra
Niecałe 30 milionów złotych ma kosztować budowa parkingu wielopoziomowego przy zielonogórskiej palmiarni. We wtorek, w magistracie otwarto oferty, które spłynęły w ramach przetargu. Zgłosiło się aż 12 chętnych.

Miasto chce przeznaczyć na tę inwestycję kwotę 29 milionów 600 tysięcy złotych. Do przetargu zgłosiło się aż 12 wykonawców, którzy w większości przypadków zaproponowali kwoty o wiele wyższe, niż zakładany przez miasto Zielona Góra budżet.

Najwyższą ofertę, bo opiewającą na kwotę ponad 41 milionów złotych złożyła firma z Nowogrodu Bobrzańskiego. Pozostałe oferty mieściły się w przedziale od 32 do 38 milionów złotych.

Najniższą ofertę, opiewającą na kwotę jedynie nieznacznie przekraczającą zaplanowany budżet złożyła firma Budimex S.A z Warszawy. Cena oferty to jedynie 29 643 532 złote. W porównaniu do innych ofert cena zaproponowana przez Budimex jest dość niska i bardzo zbliżona do kwoty, jaką na wykonanie zadania chce przeznaczyć miasto Zielona Góra.

Nowy parking, który stanie tuż przy palmiarni, ma mieć trzy kondygnacje. Konstrukcja ma być wykończona elementami z ażurowej blachy. Parking ma pomieścić 407 pojazdów – będą w nim miejsca dla osób z niepełnosprawnością i stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych, a także miejsca dla autobusów.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości