Jak Kargul z Pawlakiem. Sąsiad ostrzelał auto sąsiada

11 marca 2021, 09:32, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
To wszystko wydarzyło się w okolicach Świebodzina. 58-letni mężczyzna pokłócił się ze swoim sąsiadem zza płotu i postanowił, że ostrzela jego auto z rewolweru – wiatrówki. Uszkodził w pojeździe szyby. Wpadł, bo przezorny sąsiad zainstalował kamery monitorujące posesję.

Kłótnie sąsiedzkie zdarzają się wszędzie, ale rzadko kończą się użyciem broni. W ostatnim czasie na terenie gminy Świebodzin doszło do zniszczenia prywatnego mienia. Mieszkaniec swoje straty wycenił na blisko 10 tysięcy złotych. Aby zapobiec kolejnym aktom wandalizmu, postanowił zamontować kamery monitorujące jego podwórko.

Po kilku dniach przed jego posesję podjechało auto, z którego napastnik wystawił broń i ostrzelał jego pojazd. Wszystko oczywiście nagrały kamery. Dzięki nagraniu świebodzińscy policjanci szybko ustalili i zatrzymali podejrzanego.

58-latek przyznał się do obu zarzucanych mu czynów. W celu spowodowania zniszczeń użył zakupionego rewolweru – wiatrówki. Nie wiadomo, z jakiego powodu niszczył mienie swojego sąsiada.

Za niszczenie kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 oraz wysokie grzywny. Sąd najczęściej nakłada również obowiązek naprawienia szkody. Na poczet kar prawo przewiduje też możliwość zajęcia mienia. W tym przypadku zajęto auto 58-latka.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości