Areszt dla 43-latka. Miał w domu duże ilości narkotyków

11 marca 2021, 09:48, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
Lubscy policjanci zatrzymali 43-latka. W jego mieszkaniu znaleziono znaczne ilości różnych substancji psychoaktywnych. Podczas zatrzymania mężczyzna był agresywny. Zaatakował funkcjonariuszy, szczując ich swoim psem.

Na ślad 43-letniego mężczyzny policjanci z komisariatu w Lubsku w powiecie żarskim trafili, dzięki intensywnym działaniom operacyjnym. Gdy pojechali do jego mieszkania i chcieli go zatrzymać – mężczyzna próbował uciekać i był agresywny. Odepchnął oraz kopnął funkcjonariusza. Mało tego, szczuł swego psa, w wyniku czego jeden z interweniujących policjantów został ugryziony. Po opanowaniu sytuacji okazało się, że mieszkaniu, w którym przebywał 43-latek, znaleziono znaczne ilości narkotyków w postaci marihuany, metamfetaminy, heroiny oraz ecstasy.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a kolejnego dnia usłyszał zarzuty. Odpowie nie tylko za posiadanie narkotyków, ale również za swoje agresywne zachowanie. Sąd przychylił się do decyzji Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i zastosował wobec 43-latka trzymiesięczny areszt.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków może grozić do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku mężczyzny kara może być wyższa z uwagi na recydywę. Za działanie przemocą lub groźbą w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania czynności służbowej, lub naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości