Ciężarówka wypadła z drogi. To cud, ze nikt nie zginął

11 marca 2021, 11:18, redakcja@lubuskie24.pl
fot. Wypadki Gorzów/ Grupa KROK Pomoc Drogowa
Poranek zaskoczył kierowców na drogach. W niektórych miejscach w naszym regionie było naprawdę niebezpiecznie. Padający deszcz i deszcz ze sniegiem skutecznie przeszkadzał kierowcom. Na krajowej 22, na odcinku Stare Osieczno – Dobiegniew, samochód ciężarowy zjechał do rowu. Pojazd jest całkowicie zniszczony.

Na 112 km Drogi Krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Wołogoszcz samochód ciężarowy, z przyczepą, jadąc w kierunku Człopy zjechał na przeciwległy pas ruchu i dalej na pobocze, staranował bariery energochłonne, staranował słup napowietrznej linii telekomunikacyjnej po czym spadł z nasypu około 7 metrów w dół i zatrzymał się w lesie.

W wyniku zdarzenia samochód ciężarowy leży odwrócony do góry kołami, całkowicie zniszczona jest część ładunkowa, kabina do połowy zgnieciona, wybita przednia szyba, przyczepa leży powyżej ciągnika także do góry kołami, oparta częściowo o nasyp i o drzewo, całkowicie zniszczona jest część ładunkowa, urwany zaczep, ładunek w postaci granulatu do produkcji szkła przewożony w Big Bagach rozsypany leży pod wrakiem pojazdu i przyczepy. Staranowany słup linii telekomunikacyjnej stoi oparty o wrak przyczepy, linia jest zerwana.

Kierujący pojazdem mężczyzna w momencie dojazdu sił ratowniczych stał zewnątrz, opuścił pojazd o własnych siłach, odniósł powierzchowne obrażenia.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości